6 Şubat 2011

Biri Beni Kendime Getirsin.. Ya da Getirmesin Ben Böyle İyiyim..


Bazen bir şarkı duyarsınız radyoda, bir müzik markette, kilitlenirsiniz hemen.. Kimin söylediğini merak edersiniz, sesi o kadar etkileyicidir ki şarkının içine çekip almıştır sizi hemen.. Düşünürsünüz kim olduğunu.. Sesi birini andırıyodur ama kimi.. A sanatçısı değil, B de değil C de değil, daha orijinal, farklı, daha önce duyulmamış biri ama kim? Sonra şarkıyı düşünürsünüz.. Sizi bu kadar derinden sarsan, içinizde bi yerlere dokunan, bittiğinde sizi alabora eden o şarkıyı düşünürsünüz.. Şanslıysanız hafızanızda kalan bir kaç kelimeyle hemen internetin başına geçer, ararsınız şarkıyı.. Yok eğer hatırlamıyorsanız, o zaman şarkıyla tekrar bir yerde karşılaşana kadar beklemek zorundasınızdır..

Bana bunları yazdıran konuya gelmek, ilk duyduğum andan beri beni sarsan, elektrik çarpmışa döndüren o sesten ve şarkıdan bahsetmek istiyorum sizlere..

Bu sesi ve parçayı ilk, bir hafta önce İncir Reçeli'nin fragmanında duymuştum.. Fragman bittiğinde görüntülerden ziyade aklımda yer eden tek şey Halil Sezai Paracıkoğlu'nun seslendirdiği parçaydı.. Buradan seslenmek istiyorum kendisine(evet blogumun sıkı takipçisidir hehe).. Sen insan mısın!? O nasıl bi sestir? Ve en önemlisi bunca yıldır bu güzellikten bizi mahrum etmeye gönlün nasıl razı oldu vicdansız!? Yahu yeminle dağıldım toparlanamıyorum.. Film nasıldır, hikayesi etkileyici midir, izleyenler nasıl yorumlayacak zerre umrumda değil.. İsterse Issız Adam gibi kofti bi film çıksın önüme, yine de sırf bu abinin sesini o salonda dolu dolu dinlemek için bile gidip izleyecem.. Yaktın beni yaktın!!!

Biraz önce Disko Kralı'na Halil Sezai Paracıkoğlu ve Melike Güner katılmıştı.. Ben de bu arada her zaman ki gibi Ekşi Sözlük'ü takip ediyorum.. Girilen entrylere bakıyorum falan.. Baktım biri "Halil Sezai Paracıkoğlu gitarını alıp şarkı söylese keşke" diye bişey yazmış.. Ben de "evet evet söylesinnnn" şeklinde ergen triplerine girmiştim ki abimiz gitarıyla birlikte sahnedeki yerini aldı.. Nefessiz izliyorum ama.. Ortalık dağıldı tabi.. Seyirciler deli gibi alkışlıyo falan.. Vatan Şaşmaz'ın suratındaki o "ohaa bu ne lan?!" bakışını görmeliydiniz ama hahah...

Neyse şarkı bitti, ben Ekşi'ye döndüm bakayım ne yazmışlar diye, tık yok.. Kimse bişey yazmamış.. Aradan 2-3 dakika geçti, millet patır patır döküldü.. "O kimdi?", "Nasıl bi sesti?", "Şarkı bitene kadar kimse bişey yazamadı..", "Mahvetti beni.." falan diye bir sürü şey yazılmaya başlandı.. Sonrasında tabi gelsin şarkının Youtube linkleri.. Tabi ki ben de sizlerle paylaşiciğim bunları.. Buyrunuz efenim:

Rakısını yudumladıktan sonra "isyan" diye bağırmıyo mu, işte benim bittiğim andır..

Bu parçanın adına "İsyan" denmiş ama aslında adı "Duman"..

 

Hemen ardından "Olsun" adlı şahane bir şarkıyla devam etmiştir..


Myspace sayfası da varmış.. Yaptığı birbirinden güzel parçaları dinlemek için tık..

Bu abinin potansiyelini keşfetmekte geç kaldım ona üzülüyorum.. Ama bunda senin de suçun var Sezai kabul et hehe.. Neyse en azından albümünü sabırsızlıkla bekleyenlerden olma şansına erişmiş oldum ki bu da fena değil.. (bknz. Kendini avutan yazık insan modeli)

Albümü çıkarsa ne hoş olur ama.. Listeleri alt üst eder yeminle.. Yapar mı ki? Mail bombardımanına mı tutsam acaba? Off sıyırdım iyice.. Manyak ettiniz beni Sayın Paracıkoğlu.. Soyadın bi tuhaf demedi deme ehueheu... Ama ses şahane.. Saygılar..

4 yorum:

 1. İsyan oldukça güzelmiş, beğendim valla.
  Haberin olmasını sağladın çingu, teşekkür ederim :)
  mp3 linklerine bakayım ben bunun. En olmadı videoyu mp3'e çeviririm :)

  YanıtlaSil
 2. rica ederim çingum ne demek.. :)

  valla ben İncir Reçeli'nin film müziklerinin çıkmasını bekliyodum ama senin dediğin de fena değilmiş.. :) abime söyleyeyim o da çevirsin mp3'e.. evet..

  bu arada tabi ki de "korsana hayır".. :D

  YanıtlaSil
 3. hakkaten birine benziyo gibi sesi, söyleme tarzı. aynı zamanda farklı da...

  çok beğendim. hele duman'da yağmur sesi ve gök gürültüsüyle birleşmiş, tadından yenmez olmuş!

  sağol yavrimuuu, haberimiz oldu sayende... sezai dediklerini dikkate alacaktır, bak görürsün :D

  YanıtlaSil
 4. dimi dimi yevrum ya.. valla hala kendime gelebilmiş değilim.. facebook sayfamdan da anladığın üzre.. :D

  şimdi tam hız şarkılarını indiriyorum deli gibi.. zaten sanırım yakında albümü çıkacakmış.. off çıksın, yıllar sonra bir değişiklik yapıp, gidip albüm satın alacam.. :D bana bunu yaptırtacak yani.. :D

  nidimek gecem bidenem.. paylaşımcı biriyimdir bilirsin.. :D

  YanıtlaSil