24 Mart 2013

Hep Sınanıyorum

Sınavımı oldum nihayet bitti işkencem ama şöyle bir başa dönüp neler olmuş yazayım istedim.. Anıdır kalsın, torunlarıma okutur suratlarına tükürüklü gülerim "nağbeerr siz de yaşayacağnız bunları kehkehkeh" diye.. Neyse başlıyorum..

Sınav başvurusu yapacağım zaman okul düşündüm kendi içimde nereye gitsem, en kolay nerede yaptırabilirim diye, hep stres yaparım böyle şeyleri.. Merkezde bulunan bir okulu tercih ettim.. Çünkü millet mal oraya gelmez, ben kolayca hallederim dedim :) Asıl sebep başka okul bilmiyor oluşumdu durun dövmeyin aksdjfhgfhds Hayır kimseye de açmıyorum bu düşüncemi bir fikir alayım, okul önersinler bana.. Neyse..

Okula gittim durum şu:

+
+

Şu yukarıdaki kuyrukları birbirine bağlayın okulun içine sokun aynısı işte.. Benim gözler bir büyüdü tabi, höst noluyoruz diye.. Her çakal(!) benim gibi ilk o okulu düşünmüş.. Neyse geçtim sıranın en sonuna beklemeye başladım.. Allaaaah sıra ilerlemiyor! İçeri iki kişi alıyorlar, girenler çıkmak bilmiyor.. Olum napıyosunuz içeride, kütük araştırması mı yapıyonuz, muhabbet mi ediyonuz ne yani?! Yeminle 2,5 saat ayakta bekledim o gün.. Bir de soğuk, nasıl soğuk nasıl soğuk! Donuyorum.. Ayaklarım uyuşuyor, yerimde bacaklarımı hareket ettirmeye çalışıyorum.. Belim ağrıyor, oturmak istiyorum ama öyle bir şansım yok.. Başka okul düşünemiyorum çünkü başka okul bilmiyorum.. Bu arada önümdeki çocuk son 1 saattir "aa kaynak yapıyor, bak bu da araya geçti, oh hemen gelip sıranın önüne geçiyorlar" diye bik bik ötüyor.. Olum kendi kendine konuşacağına bağırsana nabıyonuz desene!! Ben tamamen kendi dünyama çekilip "nolur hemen bitsin yalvarıyom bitsin" diye sızlandığımdan ve yakınlardaki kaloriferi gözüme kestirdiğimden sırayla ilgilenmiyordum, yoksa yıkardım orayı..

Neyse binbir zorlukla ve çileyle beklediğim sıra küçüldü küçüldü ve kapıya yaklaştım nihayet.. Sonra bir iki kişi geldi sıranın önüne doğru, bizi kesiyorlar.. Ben de bir onlara bakıyorum bir sıranın önüne "oh bitti! ahan da birazdan evime gitcem!" falan diye.. Neyse bu çocuklardan biri kendini yere bıraktı, çömdü.. Ben de içimden "Heee hastasın hıhımm çok hastasın ivit" diye söyleniyorum.. Pis numaracı neyse.. Baktım sıra eksildikçe çocuk sıraya yanaşıyor.. Bir böyle iki böyle derken dönüp "Napıyosun öteye git kaynak yapma" dedim.. Bu celallenip "Ne kaynağı yağğğ ben iki saattir bu sıradayım sen hatırlamıyosuuğğnn!" dedi.. Bana dedi ha, bana :) 2,5 saattir sırada bekleyen, tükenen ve bu arada da sıradakilerle akraba olacak kadar yüzlerine aşina olmuş bana dedi :) Önümdeki çocuğun da sesi çıkmıyor.. Gerzek sabahtan beri "Kaynak yapıyorlar" diyen sen değil misin konuşsana!! Ben "Enayi miyim ben? Alnımda salak mı yazıyor? Önümdeki arkamdaki adamı tanımıyor muyum? Kaynak yapıyorsun işte" deyince önümdeki çocuk da "Evet sen yoktun hıhı :/" dedi.. Bak mala bak ancak konuştu.. Neyse başkaları da konuşmaya başlayınca hafiften uzaklaştı bu.. Sonra sıra bana geldi kapının ağzında bekliyorum, tekrar geldi dibimde durdu.. Ya yeminle böcek gibi ya.. Atıyom geri geliyo.. Hof darlandım yine hatırlayınca.. Buna dönüp, omzundan iterek "Öteye git" dedim.. Kafasını kapıya dayamış gözlerini kapatmış sakallı uzun birini düşünün, düşündünüz mü? Taam anlatıyom devamını o zaman fdsksdfhkjd Kaşlarını aşağı yukarı oynatarak "Bak zaten hastayım uğraştırma beni" dedi adfhdjsahdfj Normalde bana bir koysa pet şişe gibi ezileceğim ama yok yani depelemem lazım iti.. "Hastaysan bana ne? Ben de hastayım lan sinir hastasıyım öteye git!!" dedim.. Adam bir iki adım yana kaydı sadece kjdshksjdkdfj Bak hala gitmiyor.. Ve sıradakilerin hiç biri ağzını açıp tek kelime etmedi :) Orada burada "Hakkımız yeniyor! Kimse bizi düşünmüyor :(" diye konuşurlar ama iş icraata geldiğinde küçücük bir mesele olan sıraya kaynak yapma işine bile sessiz kalıyorlar.. Öf neyse daha fazla saydırıp beynimi yakmayacağım buralarda..

Sıra bana geldiğinde içeri girdim.. Adam bilgilerimi istedi falan sonra da fotoğrafımı çekti.. Bilgisayara bakarken "hüpff" diye bir güldü ama ben anlamadım.. Sonra formu elime verince neye güldüğünü anladım :) Evden çıkarken sindi gıreyfurt olan ben (taam o kadar değil), sırada beklerken evrim geçirip Mahmut Tuncer olmuşum.. O tipimle bir polis durdurup "Mülteci olm bu şubeye götürelim" diyebilirdi.. Neyse ki akşamdı :)

Daha sonra kardeşimle konuşurken, bunlar bunlar oldu öldüm böhüüee falan diye, "Babamın iş yerine yakın bir okul vardı oraya niye gitmedin ki? Bomboştu" demesi :) İşte bunlar hep mallığımdan.. Alkollüyken çocuk yapmayın, çok yazığım görüyonuz ki..

Neyse günümüze geliyorum artık fskdhfkjs Önce Ösym'nin uygun gördüğü sınav yerlerini gördüm.. Daha önce adını sanını duymadığım bir yere vermişler.. Cumartesi günü gittik görelim neredeymiş falan diye.. Resmen dağın eteğine okul yapmışlar.. Hatta bence Ösym adresi söylemeden önce böyle bir okul da yokmuş.. Mecbur yapmışlar.. Ya tamam anlıyorum orada da oturan insanlar var, çocuklar var okul şart ama beni niye Van'ın bir ucuna yolluyorsunuz ki yanıbaşımda okul varken hem de :) Hayır hoşuna mı gidiyor milleti perişan etmek acaba? Tamam sakinim gerzekliğin hakkında daha fazla saydırmayacağım..

Bugün sınav yapıldı malum.. Ben ömrümde böyle saçma salak soruyu bir arada görmedim.. Türkçe çözerken ilk kez "Bu sonraya kalsın, bu da kalsın dönüp bakarım, hee bu da" diye diye bir sürü soruyu sonraya bıraktım.. He bu benim kafamın karışıklığından da kaynaklanıyor olabilir.. Sosyale geldim ki korkulu rüyamdı, 2 boşum var ondan.. Ama bu demek değil ki yaptıklarımın hepsinden eminim.. Yok öyle bir şey genşlik, tabi ki salladım kjhgfsdfsj

Tarih sorularının biri ünvanlarla ilgiliydi, olm ders çalışırken konuda bu ünvan buradan gelir demiyor ki mal! Nereden bileyim kimlerden etkilenmişler de isim vermişler! Boş bıraktım ivit.. Coğrafyadan da beşeri bilmemnenin alt dalı gibi bir soru vardı, yeminle şıklarda cevap yoktu.. Soruyu yarım saat inceledim, bıraktım sonra dönüp tekrar inceledim yok.. Alakasız şıklar koymuşlar.. Boş bıraktım :)

Matematikten 6 ya da 7 tane yapabildim tam hatırlamıyorum.. He bir de biyolojiden bir soru yaptım içimde kalmasın dedim ajsdhfgdhs Doğru mu bilmiyom olsun boş kalmasın optik yazıktı fsjdfhdkjf

Soruları çözmeye uğraşırken bir de aklıma komikli şeyler gelmeseydi güzeldi bence.. Görevliler "Yazık delirdi" diye düşünmüş olabilirler güldüğümü görünce.. Bir de Kyu geldi aklıma ki orada zor zaptettim kendimi sınıfı dağıtmamak için "Şşşş sakin Şizo sınavını bitir sonra sinir yaparsın" dedim.. Yoksa bayağı şöyle olacaktım:Ay neyse büyük ihtimal istediğim puanı alamayacağım, o yüzden İngilizce kaynak bakma işini sınav sonrasına bırakıyorum..

Oldu görüşürük.. Daha gidip Kyu'nun götünü kesecem işim çok..

6 yorum:

 1. Senin torunların zamanında uçan arabalar olcak bi kere haplarla beslencez sen ne sınavından bahsediyon demek vardı ey gidi. Köpek gibi sürünecekler adı değişmiş sınavlarda.

  "Napıyosun öteye git kaynak yapma" ŞDJIASPDAISDPAĞSODJASDĞOIAJSDOASIDJASODIJ YÜRRRÜÜ BE ASLANSIN ŞİZOĞ!
  omzundan iterek omzundan iterek omzundan iterek omzundan iterek OMZUNDAN İTEREK!!!!!!!!!!!!!sırada beklerken evrim geçirip Mahmut Tuncer olmuşum.. olm gülemiyom artık kasıldım suratım parçalandı lan!!!!!!!!!!!

  o ünvanlıyı sıktım arap yazan şıkkı işaretledim hemen. aha dedim arap diyür. şdoasjkdapsdoajsd
  o şıklarda yoktu hakket coğrafyadaki soru ama ulaşım mı dedim ne dedim götüm gibi de soru.

  he taam bitti yazı bay.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. he uçan arabalar hee.. ben uçan kaykaya da razıydım neyse fsdfhshjdfk

   olm sinirlenince gözüm dönüyo bilmiyon sen ajsdhgfds resmen içimde bi hulk var benim.. bigün bu sinirim yüzünden bi köşede pıçaklancam dssdjfhdjs

   ya bak o şıklarda arap da olabilir gibi geldi bana fars da olabilir gibi hiç bilemedim.. çok gerzek bi soruydu öf.. ay beşeri kadar başına taş düşsün o soruyu hazırlayanın.. salak yemin ediyom gerizekalı..

   Sil
 2. olom nası atarlanıyosun lan ben ağlar kaçarım ha jsdhfkjsdhflhsdkj öyle nası itekliyosun omzunda vuuuuuuuu

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. araya kaynak yapmayacan tuğçe, hak yemeyecen tuğçe hassasım bu konuda kjhgfdsdfghj iteklerim asjdfgds kafa gömecektim ama uzundu şanslı it dskdfjhkjsjhfdks

   Sil
 3. yıprandık lan şu sınav sırasında hepimiz ljdbaşlsdjbdfsşl şu smileyli soruda okurken nasıl tiplere girdim anlatamam gören "ahaha deli ahaha" dedi kesin neyse napıyım olduğu kadar. kamera kayıtlarımızı incelerlerse evime bi ambulans yollarlar heralde.
  tarihta o soruyu ben de boş bıraktım! jsbdfaşldfjglsjgbsşdfgljdf ama coğrafyada o beşerili soruya bi mantık getirdim. nasıl getirdim sorma bi ara bi göt korkusu yaşadım o gazla dünyayı bile ele geçirirdim alsdjfbşalsdfjsbgşlfddhd. doğru mudur bilinmez tabi soru yanlış olabilir emin değilim lsdfbsşlgbdg.
  LAAANNNN O KADAR SON 8 DAKİKA YATTIM UYUDUM 1-2 FİZİK BİYOLOJİ BAKAYDIM BEN DE KEŞKE YA. neyse artık geçti sene tekrar girmem işalla. en kötü ihtimalle de kayseriye giderik umarum karşim -amin- hadi bay

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. ay smiley'li soru bak onu unutmuşum akdsjjfhsdjk diyom işte gerzek gerzek sorular vardı diye..

   ay fizik-biyoloji çok öksüzlerdi acıdım da baktım sjdfhghdjs fizik değil de biyolojiye şöyle bi göz gezdirince bi tanesini yapabilirmişim gibi geldi bilmiyom sonucu dshdfjhkjs

   seneye niye tekrar giriyon olm kazancam de, ygs gözün çıksın bi daha karşılaşmayalım de litfen fshsdjhdjs en kötü kayseri diyon.. he kısmet tabi.. adam gibi bi puan alaydım yareppim.. hof oldu görüşürük..

   Sil